🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

"Nejsem veřejná osoba a můj zdravotní stav nemusí nikoho zajímat. Jsem tu od dat,“ řekl Dušek Seznam Zprávám."

Možná kdyby se skutečně tenhle vrchní promořovač těch dat držel a fakticky nenastavoval zoufale nízkou laťku strategie potlačování šíření koronaviru a půl roku do každého svého vystoupení v mediích nevkládal svoje osobní soudy a pocity, bylo by mi ho teď i trochu líto...
Tak dlouho omílal jak je vše pozitivní, až je pozitivní sám.

seznamzpravy.cz/clanek/dalsi-c

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Nová funkční na obou dominantních mobilních platformách je konečně ke stažení... 3 měsíce a pár dnů po té německé. Vyvíjená z většiny stejnou hrstkou dobrovolníků, kteří dělali první verzi, jen teď už ve volném čase po práci. 😕

play.google.com/store/apps/det

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Bobiš: "Rozdíl mezi první vlnou a druhou byl ten, že 10. března za námi přišel jakýsi člověk s matematickými modely na základě situace v Itálii. Podle toho jsme reagovali. Teď přišli s modely, ale už bylo pozdě," dodal.

Jinými slovy nám tenkrát zachránil zadek někdo úplně cizí a teď po půl roce a půl bilionu stále nebyl kolem vlády nikdo, kdo by včas varoval...
Jak velké přiznání naprosté neschopnosti voliči ANO ještě chtějí?

Citace z času 19:57: ceskatelevize.cz/porady/101014

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Tak nový ministr zdravotnictví , který má za cíl obnovit důvěru lidí, protože se zdiskreditoval, lhal v první hodině ve funkci na přímý dotaz novinářů, že nepodepsal petici za odstoupení Debiše... Fraška pokračuje.

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Národní koordinátor očkování Blahuta rezignoval: "Neřeknu vám o tom nic, jsem ale strašně rád, že je to za mnou. Z venku neodhadnete, jak to bude fungovat. Volali mi a chtěli pomoc, ale je to marné, je to marné, je to marné. Ještě, že opravdu zdravotní obtíže mám, takže to je opravdu vše, co k tomu můžu říct."

irozhlas.cz/zpravy-domov/koron

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Britská varianta je v ČR "přinejmenším od počátku prosince".*

Řeknete si, jak tu dobře ten monitoring funguje. Jenže sekvenování začalo před 2+ týdny jen proto, že se vědci z iniciativa-snih.cz ve vlastním čase sešli s Blbišem a vysvětlili mu, proč je důležité sekvenovat. Ten začal tradičně volat na všechny strany a sekvenování začalo. Hasit plamínky, až když jim o nich přijde někdo z veřejnosti říct. Nic jiného neumí.
irozhlas.cz/zivotni-styl/zdrav

* szu.cz/uploads/documents/CeM/A

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

„Třeba hlavní hygienička Jarmila Rážová je úplně vyřízená,“ ... "V dlouhodobé apatii je ... i Ladislav Dušek. Čeká, až vše skončí a zvažuje, že v oblasti zdravotnictví skončí úplně."

Dušek od první tiskovky opakuje, jak si tím všichni budou muset projít, že je to příroda, Rážová jen přikyvuje a po 20 tisících mrtvých jsou chudáčci smutní? Neměli by skončit jen na ministerstvu zdravotnictví, ale hlavně před tribunálem. A Vladimír Černý s nima.

cnn.iprima.cz/apatie-a-hysteri

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Mimochodem pokud máte pocit, že to tu s těmi soudy přeháním, doporučuju rozhovor s člověkem, kterého si Blatný vybral za svou pravou ruku...
Jako hasič, který po roce ne-hašení stále tvrdí, že to ani nemá cenu, protože jde o přirozený jev a nerozumí mu. Zatímco jinde se oheň buď vůbec nerozhořel nebo ho už dohašují.

Dokud tyhle psychopaty ČR neodstaví od rozhodování, budou umírat tisíce lidí každý měsíc zbytečně.

Za paywallem, zpřístupněn např. zde: twitter.com/josefslerka/status

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Jediné racionální východisko ze současné situace: 40dniprozdravi.cz

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Představená opatření jsou klasicky bez dlouhodobějšího výhledu. Jak bylo žel i deklarováno, jediný cíl je otočit směr křivky nakažených. Ale za 3 týdny bude ČR zpět třeba na 10 tisících, což zase jen získá trochu času za cenu velkých nákladů a ještě větší únavy všech zúčastněných, nicméně nic nevyřeší. Stěžejní bude hlavně jak se podaří vynutit testování ve firmách.

plus.rozhlas.cz/vedec-kulveit-

Follow

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

@ondra A taky jak budou podporovat/vymáhat práci z domova. Ve vládním opatření jsem o ní nic moc neslyšela.

Konečně taky někdo poukazuje na odpovědnost p. Černého jakožto jednoho z hlavních strůjců České strategie...

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

@Eva Ne náhodou se zrovna Černý snaží všem preventivně vsugerovat, že nikdo za nic nemůže.
I když soudě podle nihilistického přístupu většiny vedení ministerstva tomu sám věří.

Sign in to participate in the conversation
Unextro

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!