RT @JanyskaPetr@twitter.com

A.Babiš nejspíš podzimní volby prohraje. Jaká jsou rizika vlády koalice koalic, která přijde? Liberálně-sociální volič má naději jen v Pirátech se STANem,i když to bude velká neznámá. Pravice by znamenala návrat poměrů jež zrodily Babiše. Nabízím komentář.
denikreferendum.cz/clanek/3254

🐦🔗: twitter.com/JanyskaPetr/status

@mikulas_peksa v článku je toho až moc, co budou muset Piráti zvládnout.. navíc tam chybí, že budou muset zvedat daně a zdravotní pojištění.. pokud má být nadále očkována a testována celá populace zdarma, bude to nevyhnutelné.. už teď stát nehospodaří dobře a jen díky tomu, že si půjčuje a dotuje lidi, tak se ještě naplno neprojevila ekonomická krize.. ta teprve přijde a za té situace bude hospodaření ještě horší..
zvedání daní samozřejmě bude muset udělat kdokoli, kdo přijde po Babišovi.. budou to opatření u většiny lidí nepopulární.. obávám se proto, že může dojít k falešné naději, že Piráti všechno ihned zlepší a vyřeší - jenže za rok se ukáže, že tomu tak není, že akorát zvedli poplatky.. lidi nepochopí, že to nejde jinak a budou volat po změně s pocitem, že byli zrazeni.. to bude perfektní živná půda pro nejrůznější populisty.. mám pocit, že třeba Klaus ml. se na to už těší; že se jen dočasně stáhl z politiky, sypaje si popel na hlavu (což byl super marketingový tah do budoucna).. jistě vidí, že teď není ideální příležitost, cpát se do vlády..
takže doufám, že to Piráti dají.. v tom článku je taky dobře zmíněno, že moc jiných možností v ČR nemáme..

@mig Jen bych si dovolil poznámku, že očkování a testování zdarma je zrovna ta nejlepší investice a drobné ve srovnání s tím jak krvácí veřejné i soukromé rozpočty právě proto, že se pořád málo testuje (i trasuje) a očkuje. :)
@mikulas_peksa

@ondra @mig @mikulas_peksa A dodávám, že je potřeba testovat hlavně rozumně a kvalitně, ideálně automatizovat a masivně testovat PCR (tím se cena ještě sníží) a když antigeny tak častěji než jednou za 5 dní se sťerem od vyškolené osoby/ne samoodběry. :)

@Eva @ondra @mikulas_peksa není na to už nějaká mašinka, do níž by člověk vložil ruku? To by bylo řešení hodné dnešní doby.. Nebo očkovací automaty :-)

Follow

@mig @ondra @mikulas_peksa
Aby to pak nedopadlo takhle :)
youtube.com/watch?v=uxde0IImnW
Mašinka asi není, ale dají se myslím odebírat i jednoduše ze slin, u PCR se pokud vím virus musí namnožit což člověk asi za 15 min nezvládne, ale tím jsou právě tak citlivé a spolehlivé. Plus laboratorní proces jde automatizovat.
Teď jsem se dočetla, že Jihoafrická varianta už je v 0.5-1% sekvenovanych vzorcich, takže bychom s těmi PCR testy měli opravdu hodit. Aby nám ta současná vakcína vůbec k něčemu byla...

Sign in to participate in the conversation
Unextro

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!