Show newer

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

@ondra A taky jak budou podporovat/vymáhat práci z domova. Ve vládním opatření jsem o ní nic moc neslyšela.

Konečně taky někdo poukazuje na odpovědnost p. Černého jakožto jednoho z hlavních strůjců České strategie...

@mig @zatrsakr @keddie Možná je to taky sobeckost a difuze odpovědnosti. Je to jako se změnou klimatu - Proč bych se já omezoval/a, když nespolupracují všichni, moje nezodpovědnost nic nezmění... Ale když si to řekne většina, celek se zhroutí a výsledek vidíme v praxi.
Ať je příčina jakákoli bylo by fajn aby změnili postoj a přijali osobní zodpovědnost.

@mig @zatrsakr @keddie To je smutný, zrovna tohle by vynucovat/pokutovat měli, ať už je nebo bude u moci jakákoli vláda.

Nechci se smířit s tím, že pokrčíme jako společnost rameny a necháme tu zbytečně umírat lidi a tvořit si dokola nové a nové mutace na které už pak nebude dostatečné ani očkování. Takhle se z toho nikdy nevyhrabem.
S trochou nadsázky bych řekla ať jdou tihle lidi kopat hroby a pomáhat v krematoriich a nemocnicich, ať vidí plody svého chování a jsou taky trochu užiteční...

@zatrsakr @keddie Předpokládám víc vynucování práce z domova, povinnost testování na pracovišti, uzávěra dalších odvětví, omezení vycházení od domova, navýšení kompenzací. Rezervy jsou, ale pravděpodobně z toho zas vyleze nějaký polovičatý paskvil opět prodlužující chaos a agónii.

@keddie njn. S premiérem, který čeká až někdo přijde a ministerstvem, které namísto predikování a řešení razí/razilo "řízeně" promořovací ne-strategii se ani nedá nic jiného čekat :/

@keddie Je fascinující, jak v tomhle státě všem dochází teprve teď že je (že bylo cca před 14 dny, v době kdy jste btw i vy chtěli otevírat) třeba něco rychle dělat... Hold musíme pracovat s tím co máme. Prosím zajistěte aby to tentokrát bylo ústavní a nezrušil to první soud. Asi naivně doufám, že případné detaily v opatření se dají doladit i "za pochodu", jakkoli to není ideální a jakkoli moje důvěra ve schopnosti/stratrgii ministerstva pohřebnictví není valná.

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

@ondra Nemluvě o tom, že už tu máme i Jihoafrickou variantu, kterou musíme srazit.

Eva Jin boosted

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Jediné racionální východisko ze současné situace: 40dniprozdravi.cz

Show thread

@jackc @mig
Já bych jako první hlavně odstavila Černého a podobné promořovače, kteří pandemii fakticky řídí a nechávají lidi bez mrknutí oka umírat.

twitter.com/josefslerka/status

Eva Jin boosted

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Mimochodem pokud máte pocit, že to tu s těmi soudy přeháním, doporučuju rozhovor s člověkem, kterého si Blatný vybral za svou pravou ruku...
Jako hasič, který po roce ne-hašení stále tvrdí, že to ani nemá cenu, protože jde o přirozený jev a nerozumí mu. Zatímco jinde se oheň buď vůbec nerozhořel nebo ho už dohašují.

Dokud tyhle psychopaty ČR neodstaví od rozhodování, budou umírat tisíce lidí každý měsíc zbytečně.

Za paywallem, zpřístupněn např. zde: twitter.com/josefslerka/status

Show thread

@oz @marcel_kolaja No právě, přesně! Spousta lidí se stále mylně domnívá že to jde proti sobě ale není to tak. Když bude minimum nakažených, bude i minimum úmrtí a tím víc může běžet ekonomika. Chyby se bohužel udělali už na začátku - pomalé a příliš selektivní trasování apod.. Mějte hezký večer a hodně zdraví

@oz @marcel_kolaja
Osobně myslím že je nejvyšší čas (spíš pozdě ale lepší pozdě než nikdy) lidem konečně vysvětlit strategii/cíl (chceme minimum úmrtí nebo ekonomicke ztráty, co je vlastně cíl? a vysvětlit promorovačům proč to není cesta). Říct teď zavedeme povine testování ve firmách, neotevřeme, na to teď není prostor, ale budeme pozorovat co to udělá ve firmách které jedou celou dobu. Netestovani zaměstnanci musí na HO, když efekt uvidíme uděláme postupně totéž i pro obchody, služby apod.

@oz @marcel_kolaja AG testy jsou spolehlivé cca z 90% a pokud se začnou lidi víc potkávat (např. i v MHD) v důsledku otevření, bude to těch 10% roznášet i kdyby to všichni poctivě dodržovali, což nebudou..Máte nějaké analýzy (epidemio/socio) které vyčíslují rizikovost/účinnost? Situace v nemocnicích je kritická a vy do toho začněte lidem dávat nereálná očekávání čímž situaci jen zhoršujete. Když opatření zůstanou lidé budou ještě naštvanější, když otevřete zdravotnictví se téměř jisté zhroutí.

@oz @marcel_kolaja To jste mě zaskočil, čekala jsem sofistikovanější plán/management než "Měli to předpokládat a mít plán". Naznačuje to, že šlo o impulzivní nepromysleny tah a měli byste hejtmanům spíš děkovat že situaci zachránili. Co jsem zaznamenala, opakují že o řešení epidemie rozhodovat nemohou, nechtějí ani v budoucnu a máte si to vyřešit ve sněmovně. Berte příště pls. ohled na lidi, nejdřív zaveďte testy ve firmách, když uvidíte že to zabírá a čísla klesaji může se totéž aplikovat jinde

@oz @marcel_kolaja Hezká myšlenka, ale myslet si že zvládnete za 3 dny plynule navázat na zcela nový proces, který bude fungovat natolik aby se nezrychlovala epidemie i při šíření Brigity je bláhové. Obávám se, že ve chvíli kdy se situace zhoršuje, v nemocnicích dochází místa a lékaři selektují pacienty je to dost riskantní tah. Nejdřív se musí zlepšit epidemie aby byly rezervy na experimenty. Doufala bych, že pozitivně motivovat k ohleduplnosti můžeme i s NS a nehrát při tom vabank.

@oz @marcel_kolaja A nemůže to být tím, že je v mnoha krajích situace vážně špatná, bez rezerv? Nebylo trochu naivní (a upřímně i nezodpovědné) neschválit NS bez předchozí konzultace opozice s a) jejich hejtmany, b) odborníky na epidemii a sociologii? Nepřijde vám riskantní uvolňovat (třebaže drobně) a spoléhat na semknutí národa? Máte nějaká analýzy že by to fungovalo? Ráda bych tomu věřila, v létě by to byl zajímavý experiment, ale za současné situace jsem velmi skeptická.

@ondra Souhlas, je fascinující jak se místo epidemie a kompenzací zase řeší právničina. To fakt lidem pomůže, je to celé na hlavu postavené...
@marcel_kolaja @oz

Baví mě argument, že můžeme otevřít např. Sportoviště (doplňte co chcete) protože tam nejsou žádné evidované nákazy jelikož nejčastějším místem nákazy jsou domácnosti a zaměstnání. Jestli ono to nebude tím, že jsou sportoviště (doplňte co chcete) zavřená :)

Show older
Unextro

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!