🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

@Eva Ne náhodou se zrovna Černý snaží všem preventivně vsugerovat, že nikdo za nic nemůže.
I když soudě podle nihilistického přístupu většiny vedení ministerstva tomu sám věří.

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Představená opatření jsou klasicky bez dlouhodobějšího výhledu. Jak bylo žel i deklarováno, jediný cíl je otočit směr křivky nakažených. Ale za 3 týdny bude ČR zpět třeba na 10 tisících, což zase jen získá trochu času za cenu velkých nákladů a ještě větší únavy všech zúčastněných, nicméně nic nevyřeší. Stěžejní bude hlavně jak se podaří vynutit testování ve firmách.

plus.rozhlas.cz/vedec-kulveit-

Show thread

@Eva @oz @marcel_kolaja Korunu celému tomuhle 2týdennímu cvičení dnes dal "můj" pirátský senátor Lukáš Wagenknecht, který řekl, že se situace dynamicky mění a dnes je rozhodně zralá na nouzový stav.
To jaká k dnešku bude situace ale bylo jasné už když jste ho zařízli. Minimálně každému, kdo za ten rok pochopil alespoň to, že dnešní stav se projeví za ~2 týdny.
@keddie

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Jediné racionální východisko ze současné situace: 40dniprozdravi.cz

Show thread

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Mimochodem pokud máte pocit, že to tu s těmi soudy přeháním, doporučuju rozhovor s člověkem, kterého si Blatný vybral za svou pravou ruku...
Jako hasič, který po roce ne-hašení stále tvrdí, že to ani nemá cenu, protože jde o přirozený jev a nerozumí mu. Zatímco jinde se oheň buď vůbec nerozhořel nebo ho už dohašují.

Dokud tyhle psychopaty ČR neodstaví od rozhodování, budou umírat tisíce lidí každý měsíc zbytečně.

Za paywallem, zpřístupněn např. zde: twitter.com/josefslerka/status

Show thread

@vatrox I suppose the company is using some self-hosted libre software for conference calls?

@mikulas_peksa @Eva Zkrátka co z uvedeného půjde v rámci možností. :)

@mikulas_peksa @Eva ... práci z domova, jinak pravidelné testování.
4. Trasovat znovu všechny kontakty několik dnů před pozitivním testem bez ohledu na roušky, komunikovat s lidmi v karanténě/izolaci a propouštět je z ní po konzultaci.
5. Nastavit kompenzace co nejblíže 100%, ale zároveň začít skutečně kontrolovat dodržování s citelnými pokutami.

@mikulas_peksa @Eva Bude to extrémně těžké. Za mě to chce sociology, experty na komunikaci... a:
1. Říct konečně jasně a společně s opozicí, jaký je cíl, strategie a plán: Snížit počty nakažených na kontrolovatelnou mez. Bez toho se byznys nerozjede ani když budou obchody mít povoleno otevřít.
2. Apolitická rada expertů (Sníh, BISOP...) posuzující a veřejnosti zdůvodňující opatření lidskou řečí, ideálně pravidelně v prime-time před Růžovkou nebo co teď frčí.
3. Pokud možno maximálně vynutit...

@mikulas_peksa Chápu záměr, ale načasování, prakticky nulový viditelný pokus o dohodu na výzvu ve sněmovně (co se dělo na uzavřených jednáních veřejnost slyší v různých verzích), nekoordinovanost představ o dalším postupu... vyústily podle mě v nevynucený self-own. Tolik se začlo chystat na uvolnění a odkrojili další kus ze své trpělivosti. Dohoda nakonec uzavřená přes hejtmany měla proběhnout už ve sněmovně. (Jakkoliv chápu, že s Bubišem není jednoduché jednání.)

@oz Dovolím si za @mikulas_peksa zaskočit... Třeba na webu je u vidět u příspěvků z jakého klienta byly zveřejněny. Takže např. mastodon.pirati.cz/@mikulas_pe byl zveřejněn přes Mastodon Twitter Crossposter (crossposter.masto.donte.com.br)
Zmínky Twitter účtů tyhle cross-posting nástroje řeší přidáním @twitter.com jako by šlo o jeden ze serverů zapojený do otevřené sítě. Lidi tady to celkem neradi vidí a prominentní Piráti ukazují proč, většinou tu přestanou takové účty po nastavení repostování interagovat.

@oz @Eva @marcel_kolaja Zní to a je naprosto logické, ale neuvěřitelné množství lidí v téhle zemi to za cíl nepovažuje a vsadím se s Vámi, že Blatný s Černým rozhodně ne. Žel v téhle zemi tahle diskuse nikdy neproběhla a proto národ nevidí žádný konec a už nemá trpělivost. Jestli chceme spolupráci lidí, je třeba začít úplně od základu.

@sesivany Nemám osobní zkušenost se Spotify na Linuxu, ale obecně PWA toho i z kategorie look & feel nabízejí poměrně hodně. (Notifikace, zástupce se zkratkami, multimediální klávesy atd.) Snad jen nejdou schovat jako malá ikona do traye. Já jen že by to mohlo někomu stačit/pomoct. :)
@fedoracz

@fedoracz Případně -- pokud to váš prohlížeč podporuje -- Spotify nainstalujte jako PWA (Progressive Web App) a máte lehkou appku s plnou funkcionalitou?

@sheogorath :) I'm not happy about the Android apps on Chrome OS but as long as people stick to web apps and Linux apps on Chrome Devices, they are helping "alternative" platforms and can easily switch to any open OS in the future. So it's a step in the right direction in my book.

@zdenekkreml @jackc On už "jen" ten státní dluh bude na jednu dvě generace. Budeme na ně dlouho vzpomínat. Kam se hrabe třeba kuponová privatizace.

Had no idea that 's "includes international tracking" can still mean you can only guess which country (or continent) the package is in for the last 3 weeks despite frequent updates.

@oz A nebylo by lepší se tedy snažit místo rušení nouzového stavu prosazovat opatření navrhovaná v odpovědi @marcel_kolaja *? To je právě to konstruktivní přispění k řešení, které bych od Pirátů čekal. Narozdíl od nepromyšleného zrušení NS bez jakéhokoliv náhradního plánu.

* mastodon.pirati.cz/@oz/1057315

Show older
Unextro

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!