Show newer

🇨🇿 in #Czech, modré zóny 

Chaos pokračuje. Teď nám v ulici navzdory domluvě místních s nakreslili onu modrou na chodník.
Aby mohli zaparkovat 3 majitelé auta co nejblíž domu (ač mají vjezd/garáž), stovky chodců včetně obyvatel blízkých domovů pro seniory nebo maminek s kočárky budou muset opakovaně přecházet silnici mimo přechod.
Samozřejmě to tak nemůže zůstat a bude se tak značení už minimálně potřetí předělávat. Projekty, zakázky, stovky hodin i tisíc Kč, vyhozených sloupků, značek…

Show thread

🇨🇿 in #Czech, modré zóny 

Ještě po začátku platnosti 1. 4. čáry v celé půlce Chrastavské zcela překreslili, nesouhlasilo v ní svislé a vodorovné dopravní značení a v Hejnické tento stav trvá doteď.
Kromě toho je stále mimo modré zákaz zastavení, takže si nesmíme u domů zastavit ani pro naložení/vyložení nákladu a kurýři zůstávají stát na křižovatkách…

Chaos a šikana se táhne jako smrad celou veřejnou správou.

Show thread

🇨🇿 in #Czech, modré zóny 

ekonomickydenik.cz/39467-2

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit. Anabáze kolem modrých se v místních ulicích táhne od listopadu loňského roku, kdy nám začali houfně kreslit modré čáry před vjezdy. Po mnoha desítkách(!) hodin zabitých komunikací, urgováním úředníků a mnoha iteracích — v jedné nám například projektant udělal místo chodníku parkoviště podél celého pozemku včetně vstupní branky a vjezdu, takže bychom museli přeskakovat auta — se podařilo část problémů odstranit...

Veritasium on light bulbs, obsolescence and repairability: "This is why we can't have nice things"

youtu.be/j5v8D-alAKE

(In case it's not clear, I'm talking about multi-paragraph public statements on Twitter being posted as a PNG, or square images with text on Instagram, or whatever. Feels sort of like we're taking this beautiful, elegant machine called the computer, and using it to blast stone tablets out of a cannon at each other.)

Show thread

🇬🇧 With #chatcontrol, the EU wants all of your private e-mails and messages to be subjected to real-time #masssurveillance. If algorithms detect suspicious content you are to be reported to the police. This video explains.

Save #secrecyofcorrespondence: patrick-breyer.de/?page_id=594

Show thread

Of course it's the market dynamics that are probably driving the decision making here. Google and Apple don't *need* to take on the burden of indexing PWAs from the open web (and the problems of spam/abuse/filtering that that entails) to boost their app store numbers.

A smaller competitor with a smaller app store, though, might be motivated to try this approach. Microsoft had more incentive when they were in the phone game, but they could still take this on. Or why not KaiOS? DuckDuckGo? Brave?

Show thread

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Představená opatření jsou klasicky bez dlouhodobějšího výhledu. Jak bylo žel i deklarováno, jediný cíl je otočit směr křivky nakažených. Ale za 3 týdny bude ČR zpět třeba na 10 tisících, což zase jen získá trochu času za cenu velkých nákladů a ještě větší únavy všech zúčastněných, nicméně nic nevyřeší. Stěžejní bude hlavně jak se podaří vynutit testování ve firmách.

plus.rozhlas.cz/vedec-kulveit-

Show thread

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Jediné racionální východisko ze současné situace: 40dniprozdravi.cz

Show thread

🇨🇿 in #Czech, COVID-19 

Mimochodem pokud máte pocit, že to tu s těmi soudy přeháním, doporučuju rozhovor s člověkem, kterého si Blatný vybral za svou pravou ruku...
Jako hasič, který po roce ne-hašení stále tvrdí, že to ani nemá cenu, protože jde o přirozený jev a nerozumí mu. Zatímco jinde se oheň buď vůbec nerozhořel nebo ho už dohašují.

Dokud tyhle psychopaty ČR neodstaví od rozhodování, budou umírat tisíce lidí každý měsíc zbytečně.

Za paywallem, zpřístupněn např. zde: twitter.com/josefslerka/status

Show thread

Had no idea that 's "includes international tracking" can still mean you can only guess which country (or continent) the package is in for the last 3 weeks despite frequent updates.

As recent events in the US have shown, big tech platforms---due to their size---have a systemic role in information amplification. With the new #DigitalMarketsAct, we need to give people the possibility to choose. The possibility to take back control.

Myslím si, že z PR hlediska je opoziční odmítnutí nouzového stavu sebevražda. Teď by právě mohla opozice ukázat, že je schopna se sjednotit a kývnout společně na nouzový stav, ovšem s jasně řečenými požadavky. (Možná se to děje, ale není to vidět - a co není vidět, jako by nebylo.) Přijde mi to hašteření zrovna teď krátkozraké. A přitom by právě teď, z PR hlediska, šlo toho celého tak skvěle využít! Ale ne, každej si pojede svou "polívčičku"...

Ever since I learned about the Baader-Meinhof phenomenon, I see it everywhere.

Show older
Unextro

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!